Çarşamba , Şubat 19 2020
Güncel Yazılar
Ana Sayfa / Teknoloji / HyperX Cloud 2 Kulaklık Mikrofonu Çalışmıyorsa Ne Yapılmalıdır?
hyperx cloud 2 oyuncu kulaklik

HyperX Cloud 2 Kulaklık Mikrofonu Çalışmıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Dostlar, bu yazıda sizlere oyuncuların vazgeçilmez kulaklığı haline gelen HyperX Cloud II hakkında ufak bir bilgilendirme yapacağım. Aslında başımdan geçen trajikomik bir olayı anlatacağım. Konumuz HyperX Cloud 2 kulaklık mikrofonunun çalışmaması ve sesimizin hiçbir şekilde karşı tarafa gitmemesi…

Discord, Skype, Teamspeak gibi programları kullanırken birden mikrofonunuzun çalışmadığını fark edebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın ses karşı tarafa gitmez ve bir anda arkadaşlarınızla bütün iletişimiz kesilir. Burada yapmanız gereken öncelikle sakin olmak ve ardından bu yazıya girip çok basit çözüm önerisini uygulamak. Çünkü muhtemelen donanımda hiçbir sorun yok ve ses ayarlarıyla ilgili bir değişiklik de yapmadıysanız çözüm çok basit.

Kulaklığı 7.1 ses kartından ayırarak 3.5 mm jak ile telefona bağlayıp telefon görüşmelerimi de kulaklık ve mikrofonla yapan biriyim. Aşırı derecede konforlu oluyor, iş yerinde bu pek mümkün olmasa da ev ortamında bir kere alışınca bırakamıyorsunuz. Uzun süren telefon görüşmelerinde kesinlikle işe yarıyor.

Yalnız mikrofon anahtarı çok kolay şekilde yukarı aşağı hareket edebildiğinden 3.5 mm jakı ses kartından ayırdığınız esnada mikrofonu kapatmış olabilirsiniz. Benim bu durumu fark etmem koca bir günümü aldı, sizin almasın diye bu yazıyı yazmak istedim 🙂 Aşağıdaki resimde de detaylı olarak gösterdim. Anahtarı yukarı kaldırdığınız anda mikrofon kapanıyor.

hyperx cloud 2 mikrofon açma kapatma tuşu ve3.5 mm jak

Eğer mikrofon açık olduğu halde halen çalışmıyor ve sesiniz karşı tarafa gitmiyorsa sorun yazılımsal veya donanımsal olabilir. Bütün bağlantıların doğru yapıldığıdan emin olun, sorun yaşadığınız program Discord veya Skype benzeri bir programsa tüm ayarları sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

İyi sohbetler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir