Merhaba Dünya!

HomeBlogKişisel

Merhaba Dünya!

Dünyaya merhaba dediğim bu yazıyla kendime yepyeni bir sayfa açıyorum!

Bu yazdığım kaçıncı “Merhaba Dünya” yazısı bilmiyorum ama umarım son olur. Uzun süredir blog yazmıyorum, blogculuk işi bende bir hobiden öteye gidemedi nedense. Çok seviyorum ama alaka göstermiyorum. Hani birinin yanında yapamazsınız ama ayrı kalınca da özlersiniz ya, işte aynen öyle bir durum!

Bundan yaklaşık 12 yıl önce yazmıştım ilk blogumu. O zamanlar blogger kullanıyordum çünkü öğrenciydim ve hosting ve domain gibi kalemlere ayıracak bir bütçem yoktu. Şimdi yeterli bütçeye ve bilgiye sahip olduysam da zamanla ilgili problemler yaşıyorum. İş ve günlük hayat telaşı hobilerimin önüne geçiyor. Şu sıralar oyunlara daha fazla zaman ayırsam da blog yazmaya bir türlü elim gitmiyor.

Eski popülerliği de kalmadı buraların. 10 yıl önce herkes blog yazıyor veya okuyordu. Zamanla daha pratik sosyal araçların ortaya çıkmasıyla bloglar gibi hantal sistemler geri plana atıldılar. Yurtdışında durum nedir bilmiyorum ama bloglar artık arama sonuçlarında bile çıkmıyor.

Bu blogu daha çok bir arşiv gibi değerlendireceğim sanırım. Aylık birkaç lira ödeyerek önemli kayıtları burada tutacağım. Oyunlar, alışveriş, gezilerim gibi kafama esen her konuda yazmayı düşünüyorum. Bakalım 🙂

COMMENTS

WORDPRESS: 0